Stowarzyszenie Maraton Problemów Społecznych to od niedawna fundacja Problematy
Niniejsza strona dotyczy wydarzenia Maraton Pomysłów Społecznych

Nasze treści przenieśliśmy na stronę fundacji: problematy.pl

Rozwiąż problem Fake Newsów

W 24 godziny!

Kamila Grela

Sprawozdanie merytoryczne za rok 2019

Pełny tytuł: Sprawozdanie merytoryczne z działalności stowarzyszenia zwykłego Maraton Pomysłów Społecznych za rok 2019

Spotkanie założycielskie

W dniu 2 września 2019 roku odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia zwykłego Maraton Pomysłów Społecznych. Podczas niego uchwalono założenie stowarzyszenia, jego regulamin oraz wybrano przedstawiciela.

Wpis do ewidencji

W dniu 10 września 2019 roku stowarzyszenie zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Wrocławia, a w jego skład weszło troje członków założycieli. Stworzone zostało logo oraz koncepcja wizerunkowa organizacji. Uruchomiony został profil stowarzyszenia na Facebooku. W październiku powstała też strona internetowa – maratonpomyslow.pl.

Rozpoczęcie działalności

Stowarzyszenie rozpoczęło swoje działania w sieci. Publikacje systematycznie ukazywały się na Facebooku stowarzyszenia.
Do końca grudnia powstało 16 autorskich artykułów przybliżających tematykę wybranych problemów społecznych. Każdy artykuł omawiał przyczyny i skutki problemu, a także wskazywał kilka propozycji do wprowadzenia w życie, aby mu przeciwdziałać. Poruszane tematy to między innymi: smog, cyberuzależnienie, świadomość finansowa. Po utworzeniu strony internetowej przeniesiono tam wcześniejsze publikacje.
Na dzień 31 grudnia, profil stowarzyszenia na Facebooku śledziły 384 osoby.

Prelekcje

Z racji rosnącego zainteresowania naszą działalnością nawiązaliśmy współpracę z Klubem pod Kolumnami, w którym w grudniu odbyła się nasza pierwsza stacjonarna prelekcja: „Czy zmiana klimatu to prawda? Fakty i mity” połączona z panelem dyskusyjnym. Prelekcja była też transmitowana w wydarzeniu na Facebooku.
Informacja o spotkaniu dotarła do 7,1 tys. osób, 120 osób zaznaczyło, że jest zainteresowana. Na spotkanie osobiście dotarło 20 osób.

Zebrania członkowskie

Niemal w każdą środę organizowane były również spotkania członków stowarzyszenia, podczas których planowaliśmy kolejne treści, jak i koncepcję wydarzenia Maraton Pomysłów Społecznych.

Szczegółowe informacje o aktualnej działalności Stowarzyszenia Maraton Pomysłów Społecznych znajdują się na stronie www stowarzyszenia: https://maratonpomyslow.pl/

Sprawdź inne artykuły w tym temacie:

O autorze:

Kamila Grela

To ona mówi Krzysztofowi "Stój. Zaczekaj. Pomyśl!". Ładniejsza połowa założycieli Gabinetu Niezależnych Działań Artystycznych gdzie daje upust swoim pasjom. Śpiewa, robi zdjęcia, grafiki i z pasją śledzi trendy w social media. Nie tak dawno skończyła roczny projekt fotograficzny - 365 simple portraits, który możecie znaleźć na jej Instagramie.

www

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This